Teknocity

Teknocity Hosting Farkı
Teknocity hosting özelliklerinden bazılarını belirmek gerekirse ilk olarak hızdan bahsetmek gerekir. Gerek kendi sitemizin hızı gereksede müşterilerimizin web sitelerinin hızının her kullanıcı tarafından bariz farklı olduğu belirtilmektedir. Bunun temel sebelerinin birincisi web sunucularımızın günümüz teknolojisi ile bire bir uyumlu ve son derece güçlü olmalarıdır. Tabiki yalnız bu kadar değil, oluşturulan web tasarımı projelerinin doğru kodlamalar ile oluşturulmalarıdır. Teknocity sunucularında sadece şirketimiz tarafından oluşturulan web projeleri yayınlatılmaktadır. Hiçbir şekilde başkaları tarafından oluşturulmuş web projeleri için web hosting hizmeti sağlamıyoruz. Dolayısı ile sunucularımız %100 bizim kontrolümüzde ve son derece temiz olarak yayın hayatlarını sürdürmektedirler. Hepsinden önemlisi sunucularımızın internete çıkış hızlarıdır. Ortalama kullanılan çıkış hızı 80 MBIT tir. Bu hız yok denilecek kadar az sunucuda mevcuttur. Web sunucusunun bu denli hızlı olması arama motorları tarafındanda son derece önemli bir kriter olduğunu unutmamak gerekmektedir. Kolay ve son derece hızlı bir şekilde indexlenme olanağı karşısında aramamotorlarında ne denli sonuç alındığı tamamen ortada bir sonuştur. Teknocity kurulduğu günden beri her zaman sunucularına bu hassasiyeti göstermiştir.
Teknocity web sunucuları Türkiye’nin en büyük omurgalarından birine sahip son derece güvenilir bir firmada özel kabinlerde bulunmaktadır. Son derece güvenilir ortamda olup, her türlü enerji kesilmesine karşı 10 gün hiçbir kesinti yaşatmama garantisi altındadır. İnternet bağlantısının fiberoptik olduğunu ve yedek hatlı olduğunuda belirtmek gerekmektedir. Yani telekom sistemlerinde çok büyük bir problem olmadığı taktirde sistemin bir aksaklığa uğraması binde bir ihtimal olarak karşımıza çıkmaktadır.Domain nereden alınmalı sorusunun cevabı ”en ucuz yerden ” olmamalıdır. En önemli sorunun başlangıcını oluşturmaktadır. İşlem yaptığınız kurumun son derece güvenilir olmasına mutlaka dikkat edin. Bir olmaz demeyin çünkü bir çok kişi neler olabileceği konusunda en ufak bilgi sahibi değil. Mesela işlem yaptığınız kişi veya şirketin kapandığı düşünün! veya gerekli olduğu an ulaşılamadığını düşünün! aranızda bir sözleşme yapılmamış ise kullanım ücretinin son derece yüksek rakamlara ulaştığını düşünün! en önemlisi sahibi olduğunuz domain in başka birine satıldığını! Evet bunların tamamı gerçektir. Uzun yıllar sektörde karşılaştığımız çözümsüz sorunlardır. Ayrıca ülkemizden alınan alan adlarının Türk Ticaret Mahkemelerinde işlem gördüğünü unutmayınız.
Müşterilerimizin çoğunluğunun yurt dışı potansiyeline sahip olduğunu düşündüğümüz zaman bu kadar önlemin yeterli olmayacağını düşündük ve sitemin yedeğinin yurt dışında olmasına karar verdik. Evet Teknocity nın sahip olduğu +20 web sunucularından 6 tanesinin İngiltere merkezli bir şirkette yedeği tutulmaktadır. Bu çeşitlilik müşterilerimize iki fayda sağlamaktadır. İlk fayda yurt dışı web kullanıcıları için hızın hiçbir şekilde azalmaması, ikinci faydası her türlü ihtimale karşı yedekleme sisteminin merkez sistem ile arasında ciddi bir mesafe sayesinde veri kaybolmasını neredeyse sıfır olasılığına düşürmesidir.
Teknocity da diğer bir web hosting özelliği ise kendi hosting kontrol panelimizi kullanmamızdır. Teknocity hosting kontrol paneline sahip olmamız, hosting ile tüm işlemlerin müşteri temsilcileri tarafından sistemin içeriğine dokunmadan ve herhangibir hata yapma olasılığı olmadan siz değerli müşterilerimize hizmet verebilme imkanının bulunmasıdır. Sadece 30 saniye gibi çok bir zaman diliminde istenilen hosting açılmış ve tüm hosting ayarları yapılabilmektedir. Ayrıca bu zaman diliminde tüm mail işlemleriniz de hazır olmuş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir